Vakiovuorojen pankki-/varastosaldoa muodostuu silloin kun myyntiin laitettu vakiovuoro (tai osa siitä), ei mene kaupaksi ja syntyy ns. rästivuoro. Tällainen vuoro tulee maksaa vakiovuorolaisen toimesta siltä osin, kuin tuntia ei ole saatu myytyä. Maksun voi tehdä suoraan järjestelmässä, Kispi-areenan kassalla tai kalenterikuukauden vaihduttua ne laskutetaan.

Järjestelmä hyvittää 24 tunnin sisällä vuorosta vastaavan summan pankki-/varastosaldolle, josta kyseinen summa on käytettävissä irtovuorojen varausmaksuihin. Nämä saldot nollataan jatkossa aina seuraavan kauden alettua joulukuun ensimmäinen päivä (1.12.) esim. sisäkaudelta 2023-2024 kertyneet pankki-/varastosaldot nollataan 1.12.2024.


Pankki-/varastosaldoa ei pidä sekoittaa kassasaldoon joka on pääsääntöisesti asiakkaan itsensä järjestelmään talettamaa rahaa (poislukien esim. ajoissa peruttu ennakkoon maksettu irtovuoro). Lisäksi on hyvä muistaa, että ulkotenniskentät eivät kuulu Lahden Tennis- ja Squashkeskuksen hallinnoimiin kenttiin, joten saldojen käyttö ristiin ei ole mahdollista.